+420 736 676 921 | hrnova@duovet.cz
+420 736 676 921
hrnova@duovet.cz
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou

Ordinační hodiny

Pondělí a středa
15 - 18 hodin

V ostatních dnech pouze objednaní klienti.

V akutních případech nás kontaktujte
na telefonu 736 676 921.
Aktuality

Nepřítomnost lékaře

Od 6. - 11.6.2023 bude MVDr. Hrňová nepřítomna.

Prosím, využívejte tel. 777 927 087 . 
Ve středu  7.6. bude v ordinaci přítomna pouze sestřička od 15 do 18h.
Akutní případy po předchozí domluvě - Růžodol, MVDr. Gréger 736 175 107, 482 770 371.
Děkujeme a přejeme hezký den


Změna otevírací doby od 2.1.2023

Blíží se konec roku a s tím přichází změna otevírací doby ordinace. Tento rok byl opravdu náročný. Strávili jsme spolu spoustu krásných chvil, a s některými bohužel i těch špatných. 
Poslední měsíce čekárna doslova praskala ve švech. Proto jsme se rozhodli pro rozšíření pracovní doby, aby jsme zkrátili nejen čekání, ale hlavně stres u vašich miláčků. Z těchto důvodů přecházíme na objednávací systém a tím snížíme kumulaci zvířat v čekárně.
Akutní případy našich pacientů budeme i nadále přijímat dle předchozí telefonické domluvy. 
Pondělí objednaní + 15-18h běžné otevírací hodiny (výdej léků, očkování, předoperační, prevence, stříhání drápků)
Úterý pouze objednaní
Středa objednaní + 15-18h běžné otevírací hodiny (výdej léků, očkování, předoperační, prevence, stříhání drápků)
Čtvrtek pouze objednaní
Pátek pouze objednaní 

Objednání na tel.č. sestřičky : 777 927 087, nebo 736 676 921 ,  facebook DUOVET do zpráv nebo     email hrnova@duovet.cz 
Akutní případy 736 676 921


V pondělí 5.12. bude naše ordinace zavřená.
Prosím ujistěte se,že máte všechny potřebné léky.
Koho neodnese ????, uvidíme se ve středu .

( Proč máme zavřeno? Jsme poslední dobou denně v práci a dost často do nočních hodin. Já i sestřička máme malé děti a chtěly jsme s nimi tento večer společne strávit( zároveň je ochránit před čerty, protože všechny děti dost zlobí ???? V každém případě budeme pacienty z pondělí objednávat i mimo ordinační dny a hodiny. )


Psincový kašel
S létem, které se chýlí ke konci a pozvolna tento rok spěje ke svému podzimnímu času, bychom Vás chtěli upozornit na nákazu, která není "nová", ale majitelé pejsků vždy "vyděsí".
Jedná se o vysoce nakažlivé virové onemocnění dýchacích cest, tzv. Psincový kašel.
Váš pes se může nakazit zejména na místech s vyšší koncentrací zvířat, např. na výstavách, skupinové venčení, na cvičišti, ale i v čekárně u veterinárního lékaře.
Bordetella bronchiseptica je patogen, který je hlavní příčinou tohoto onemocnění, dále pak další viroví a bakteriální původci.
Zvláštností je, že Bordetella bronchiseptica je schopna vyvolat toto onemocnění jako primární a jediný patogen nejen u psů , ale v některých případech i u lidí.
K šíření této nemoci dochází při přímém kontaktu s nakaženým zvířetem nos-nos), při kašli a kýchání (kapénkami), hrou s kontaminovanými předměty (hračky), použitím předmětů znečištěných sekretem nemocného psa (rukáv, pešek..atd).
Hlavním příznakem nemoci, jak z jejího názvu plyne, je dráždivý kašel, spojený s dušností. Tu pozorujeme jak v klidu, tak i při pohybu zvířete. Při kašli dochází k expektoraci - vykašlávání vazkých , hutných hlenů. Tyto jsou často chovateli zaměňována za zvracení. Vzniká přitom obava, zda zvíře nespolklo, či nevdechlo cizí předmět.
Pokud pozorujeme tyto příznaky, vyhledáme s důvěrou veterinární ordinaci.
Zde budou provedeny nezbytná vyšetření a následně navrhnuta terapie. Neexistují však zázračné pilulky, ani injekce. K vyléčení nedojde z hodiny na hodinu, ale postupně, s pomocí správně nastavené léčby za 7-14 dnů.
Kdo zažil u svého zvířete toto onemocnění, vsadí vše na prevenci. Tou je vakcinace.
Veterinární lékař může chovateli nabídnou dva druhy vakcín. Buď to - injekční aplikaci dvěma dávkami, či aplikaci nasální. Tato je jednorázová.
Jedině tak se předejde propuknutí nemoci.
Chovatel si tak bude moci s radostí a bez obav užívat se svým čtyřnohým přítelem jara i barev podzimu.
---------
https://www.vetkom.cz/psincovy-kasel/


Stanovení optimální doby krytí u fen

Stanovení optimální doby krytí u fen


Převážná většina fen hárá dvakrát ročně v intervalu šesti měsíců a průměrná doba hárání je 21 dní. Za počátek hárání se označuje den, kdy zpozorujete první krvavý výtok. Základem úspěchu je sledovat fenu. U většiny fen můžeme několik dní před háráním pozorovat otok přezky, častější močení, někdy i změny chování např. mazlivost, únavu nebo nervozitu. Při těchto příznacích je nutné denně kontrolovat přezku například papírovým kapesníkem a čekat na první krvavou kapku. Tento den se považuje za první den hárání.

Nejvhodnějším termínem pro připuštění feny je obecně 9. až 15. den od začátku hárání. Poznáme to podle slábnoucího výtoku a změny zabarvení na slámově žluté, o fenu mají zájem ostatní psy (samci) a fena je svolná k páření – nechá na sebe naskočit psa a stáčí ocas do strany. Když fenu mírně zatlačíme na bedrech, tak se fena prohne v zádech a pohybuje přezkou.

V současné době máme ještě spolehlivější metody ke stanovení optimální doby krytí a tím jsou vaginální cytologie a měření hladiny progesteronu v krvi.


Vaginální cytologie obnáší výtěr z pochvy pomocí tamponu, kterým se snesou z vaginální sliznice buňky a ty se poté prohlédne pod mikroskopem.


Progesteron se měří z odebrané krve a dále se zpracovává dle možností veterináře.


Obě tyto metody je nutné podle výsledků několikrát opakovat pro co největší přesnost. První vyšetření je vhodné absolvovat 8.-9. den říje.


V NAŠÍ ORDINACI KOMBINUJEME OBĚ TYTO METODY A PROGESTERON STANOVUJEME PŘÍMO NA MÍSTĚ


    

Čipování veverek

Jedinečný zážitek v naší ordinaci v podobě čipování veverek  Jedná se o mláďata z chovatelské stanice přímo z našeho města. Bohužel na mazlení nebyly, to bychom asi dnes nedokončily ordinační hodiny 

          

Den otevřených dveří

17. 2. 2018 u nás v ordinaci proběhl den otevřených dveří. Cílem bylo ukázat veřejnosti "útroby" naší ordinace. Zájemci se mohli podívat na naše vybavení a poptat se na služby, které poskytujeme. Při vyplění krátkého kvízu také čekala na každého odměna :-)

      

Aktuality

Nepřítomnost lékaře


Více aktualit

Změna otevírací doby od 2.1.2023


Více aktualit


Více aktualit

Ordinační hodiny

Pondělí a středa
15 - 18 hodin

V ostatních dnech pouze objednaní klienti.

V akutních případech nás kontaktujte
na telefonu 736 676 921.

Náš facebook